
![[@title]](https://res.cloudinary.com/redhatholdings/image/fetch/w_900,h_519,c_fill,q_auto,f_auto/https://www.xn--spdom24-fxa.se/uploads/agent_blog_dev/mota-vara-radslor.jpg)
Var tacksam och positiv för livet är för kort för alltid vara orolig över något. Men om vi möter våra rädslor som gör att vi blir stressade och bearbetar dem, då har vi kommit en bit på väg.
Vad är det vi oroar oss för, det är något att fundera över, eftersom vi är många som gör det av olika anledningar. Oro i världen, oro för negativa händelser som vi kan bli utsatta för bland annat.
Men vi är också välsignade över det vi har åstadkommit hittills och det är något som vi kan tänka positiva tankar över, något vi kan påpeka för dem vi har omkring oss som kanske inte mår bra.
Ljus och kärlek
"Jag skriver för att låta det osynliga bli tydligt."
Jag skriver om hur jag fångar energier, tolkar tecken och lyssnar till den vägledning som kommer i stunden. Jag delar mina erfarenheter av intuition, tarot, medialt arbete och den inre visdom som formar mina texter. Mitt fokus är att ge dig klarhet, förståelse och mjuka insikter att bära med dig.



